4 Bin Zeytin Fidanı Dağıtıldı

Mersin Büyükşehir Belediyesi ile Mut Belediyesi ortak çalışması ve Tarımsal Hizmetler Müdürlükleri vasıtasıyla Mut’da 4 bin zeytin fidanı dağıtıldı.

Meydan Spor Kompleksinde, talepte bulunan çiftçilere zeytin fidanlarının teslim edildiği programda bilgi veren Belediye Başkanı Nebi YILMAZ; “Mersin Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ve Mut Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzün yürüttüğü çalışmalarla, bugün 4 bin zeytin fidanı dağıtıyoruz. Büyükşehir belediyemizin tedarik ettiği ve Mut insanının üretimine kazandırdığı fidanları üreticilerimizle buluşturmaktan son derece mutluyuz. Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl 50 bin adet Mut tipi fıstık fidanı dağıtmıştık. 2016 Ocak ayında da belediye meclisimizce karara bağladığımız 200.000 adet asma anacı dağıtacağız. Amacımız her yıl alternatif ürünlere yönelik destek vermek. Ekonomisi zayıf mahallelerimizi kalkındırmayı öncelik tutarak üründe çeşitliliğe, hatta seracılığa kadar destek vermek istiyoruz. Üreticilerimizden gelen bütün talepleri değerlendiriyoruz” dedi.

Başkan YILMAZ, Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut Koordinasyon Şube Müdürü Hüseyin SALGUR ile birlikte üreticilerle sohbet ettikten sonra fidanları dağıttılar. Mut Belediyesi ekipleri müracaat eden 100 çiftçiye 40’ar adet zeytin fidanını teslim etti.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
MUT’TA TRAFİK KAZASI: 1 YARALI

Mersin’in Mut ilçesinde iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Alınan bilgiye göre, kaza Palantepe Mahallesi...

Kapat