VALİ ÇAKACAK, KAYMAKAM ATMACA’YI ZİYARET ETTİ

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, geçtiğimiz Temmuz ayında Tarsus Kaymakamlığı görevine başlayan Bekir Atmaca’yı ziyaret ederek, hayırlı olsun dileklerini iletti.
MTOSB Müteşebbis Heyeti toplantısına katılmak üzere Tarsus ilçesine giden Vali Çakacak, Tarsus Kaymakamlığı’nı da ziyaret etti. Kaymakamlık binası önünde Kaymakam Bekir Atmaca, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, İl Jandarma Komutanı Albay Ömer Uyan ve ilçe daire amirleri tarafından karşılanan Çakacak, Tarsus’a birçok kez farklı vesilelerle geldiğini, ancak bu sefer özellikle Kaymakam Atmaca’ya hayırlı olsun demek için burada bulunduğunu söyledi. Çakacak, “Tarsus’ta gerek Kaymakamlık ve güvenlik birimleri olarak gerekse sivil toplum kuruluşları olarak tüm kurum ve kuruluşları arasında güzel bir işbirliği var. Bu konuda çaba harcayan herkesi tebrik ediyorum. Bütün kurum amirleri vatandaşa hizmet noktasında birbirleriyle el birliği yapmak zorundadır. Çünkü kamunun amacı vatandaşa hizmet etmektir” dedi.
Kamu kurumlarının her an ulaşılabilinir olması gerektiğinin altını çizen Çakacak, devlet imkanlarının vatandaşların tüm ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde kullanılmasının idareciler açısından bir zorunluluk olduğunu ifade ederek, “Kurumlarımıza gelen vatandaşlarımıza, kendimiz, eşimiz, çocuklarımız bir resmi daireye gittiğinde, onlara nasıl davranılmasını istiyorsak, biz de vatandaşlarımıza o şekilde davranalım. Biz bu ilgiyi gösterirsek, vatandaşımızın devlete olan güvenini de arttırmış oluruz. Ah-i Evran’ın dediği gibi, eliniz, kapınız, sofranız açık olsun, güler yüzlü tatlı dilli olunuz” diye konuştu.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
VEZNELER HAFTA SONU DA AÇIK

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi’nin vezneleri, emlak ve çevre temizlik vergilerinin yatırılabilmesi için bu hafta sonunda da açık olacak. Toroslar...

Kapat