Mersin Vali Yardımcısı Mut’ta

Yatırım İzleme Koordinasyonundan sorumlusu Mersin Vali Yardımcısı Ali KATIRCI, Mut’a gelerek Cumhuriyet Meydanı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki “Sokak Sağlıklaştırma ve Çevre Düzenlemesi” kapsamında çalışmalar hakkında önce yüklenici firmadan ve Belediye Başkanı Nebi YILMAZ’dan bilgi alan Vali Yardımcısı Ali KATIRCI, çalışmaların kurul kararlarıyla yürütüldüğünü, her ayrıntının kurulda görüşülerek programa alındığını ve tarihi dokunun korunmansın esas alındığını söyledi.

Projenin başlangıç ve son hali arasında birçok düzeltme ve iyileştirme yapıldığını vurgulayan Belediye Başkanımız sayın Nebi YILMAZ, Vali Yardımcısı KATIRCI’dan proje konusunda ağaçlandırma, trafik akışı ve sosyal alan çalışmalarını kapsayan tekliflerini ve kurulda görüşülmesi için taleplerini yerinde anlattı.

Vali Yardımcısı Ali KATIRCI, Belediye Başkanı Nebi YILMAZ’ın makamında basın mensuplarına çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi: “Bugün Mut ilçemizde önce Sayın Kaymakamımızı ve ardından Belediye Başkanımızı ziyaret ettik. Kültür Varlıkları katkı payından alınan ödenek ile Valilik ve Belediye ortak çalışmasıyla Cumhuriyet Meydanımızdaki düzenlemeleri yapıyoruz.

Bugün Adana Bölge’den kontrolör arkadaşlarımız buradalar. Bizler de çalışmalara nezaret ettik. İşin tamamlanması ve iş artışı konusunda yüklenici firmadan ve belediyemizden Mart ayına kadar tamamlanması için gereken gayretin gösterildiği bilgisini aldık. Yerinde denetimi gerçekleştirdik. Kurul kararına bağlı yatırımların belirli bir mekanizma içinde değerlendirilerek ürettiği çalışmalarda gelen önerileri Sayın Başkanımızla birlikte gündeme alacağız. Teklifleri kurulda görüşeceğiz” dedi. İlçemize üç okul yapımı projesi olduğunu ve bu konu ile ilgili arsa çalışmalarına başladıklarını belirten KATIRCI; “Milli Eğitim yatırımlarını da kapsayan bir gündemimiz var. Mut’a yapımı planlanan 3 okul için arsa çalışmalarını görüşeceğiz. Mut’ta birkaç konuyu kapsayan nezaket ve yatırım ziyaretimizi gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Başkan YILMAZ, Vali Yardımcısı Ali KATIRCI’ya ziyareti esnasında Mut Zeytinyağı hediye etti.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bugün Canlı Yayında

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz Bugün saat 16:00'da Radyo Hilal'in canlı yayın konuğu olacak. Yılmaz katılacağı canlı yayın programında basın...

Kapat