Taşocağı mahkemeye taşınıyor

Mut İlçe Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Sarıtaş mevkiinde kurulmak istenen taşocağını mahkemeye taşıyacaklarını söyledi.

İlçeye bağlı Deveci Mahallesi Sarıtaş TOKİ Konutları mevkisinde kurulmak istenen taş ocağına yönelik vatandaşların isyanına hak veren Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Yasalara saygılıyız, ama toplumun huzurunu bozacak şeylerde vatandaşımızın yanında oluruz” dedi.

Evlerinin yakınında taş ocağı istemediklerini söyleyen vatandaşlar, “Yıllar sonra bir ev sahibi olduk. Evimizin yakınında taş ocağı olmaz. Her konuda rahatsız olacağız. Bu konuda yetkililerden yardım bekliyoruz” çağrısına olumlu cevap veren Başkan Yılmaz, “2012 yılında ruhsatı alınmış. Ama bazen yasa halkın rahatsız edilmesi anlamına gelmez. İlçe merkezine yakın olan taş ocağına karşıyız, bu konuda halkımın yanındayız. Konuyu mahkemeye taşıyacağız. Biz her ne olursa olsun vatandaşın yanındayız. Sarıtaş Taşocağı 2012’yılında ruhsatın verilmiş. Bu güne kadarda gizli tutulmuş. Bu konuda çok değişik sıkıntılar var. Olayları okumaya çalışıyorum. Valilikten 2012 yılında ruhsat alınmış. Buna da o günün Belediye Başkanı ve yetkililer onay vermiş. Olayı biz o dönemde il genel meclisinin gündemine taşıdık ve karşı çıktık. O dönemki sekreterler ve bürokratlar sağılığımızda buna izin vermeyiz dediler. Dönemin Bakan Yardımcısı Mustafa Sever’e de bilgi verildi ve bizim sağlığımızda ruhsat verilmeyecek dendi. Şimdi konuyu mahkemeye taşıyoruz. Belgeleri de BİMER’den Muhtarlar Derneğimizle beraber talep ederek elde ettik. Bu ciddi bir sorun. Yasalara saygılıyız ama toplumun huzurunu bozacak şeylerde vatandaşımızın yanında oluruz” dedi.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mutluların “taş ocağı” tepkisi

Mersin'in Mut ilçesinde kurulmak istenen taş ocağı, mahalle sakinlerini sokağa döktü. İlçeye bağlı Deveci Mahallesi Sarıtaş TOKİ Konutları mevkisinde kurulmak...

Kapat