MUT’TA POLİS HAFTASI ETKİNLİKLERİ KUTLANDI

 Mersin’in Mut ilçesinde, Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 171. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Kutlamalar kapsamında hükümet konağı karşısındaki Atatürk anıtı önünde tören düzenlendi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk konuldu.

Günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapan Mut İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney “10 Nisan 1845 yılında kurulan teşkilatımız bugüne kadar öncelikle vatandaşın ırz, mal ve can güvenliğinin sağlanması, emniyet ve asayişin tesisi noktasında çok başarılı hizmetler vermiş ve bu sayede yüce milletimizin güven, sevgi, saygı ve takdirini kazanmıştır. Gücünü anayasa kanun ve yüce milletimizden alan teşkilatımız, 171 yıldır kendisine verilen bu kutsal görevi vatan ve millet sevgisini ön planda tutarak görev aşkı ve sorumluluk bilinciyle, layıkıyla ifa etmeye devam etmektedir” dedi.

Konuşmanın ardından bilgi yarışması ve şiir yarışmasında birinci olan öğrenci ve polislere ödüllerini Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, Belediye Başkanı Nebi Yılmaz ve Garnizon Komutanı Personel Yüzbaşı Hakan Şen verdi.
Daha sonra Hükümet Caddesi ve Atatürk Bulvarı’nda kortej geçişi yapıldı.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Yerinde İncelediler

Mersin’in Mut Belediyesi’nden bir heyet, Nilüfer Belediyesi’ne kıyaslama ziyaretinde bulunarak örnek çalışmaları yerinde inceledi. Mersin’in Mut Belediyesi Başkan Yardımcısı Yusuf...

Kapat