MUT’TA MOTOSİKLETLERE SIKI DENETİM

Mersin Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı trafik ekipleri, kurallara uymayan motosiklet sürücülerini sıkı takibe aldı.

Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı asayiş ve trafik ekipleri, ilçenin belirli bölgelerinde yaptığı denetimlerde, çok sayıda motosiklet trafikten men edilirken evraklarında eksik bulunan sürücülere ise cezai işlem uyguladı.

İlçe merkezinde en işlek caddelerinden olan İnönü Caddesi, Atatürk Bulvarı ve otogar kavşağı üzerinde yapılan denetimlerde, evrakları eksik motosikletler trafikten men edilirken ruhsatsız, ehliyetsiz, kasksız ve plakasız araç kullandığı tespit edilen sürücüler hakkında ise yasal işlem başlatıldı. İlk iki gün yapılan denetimlerde 89 motor denetlendiğini belirten yetkililer, yapılan denetleme neticesinde 19 motosikletin trafikten men edildiğini, toplam 40 bin lira para cezası uygulandığını bildirdi.

Yapılan uygulamalarda motosiklet sürücülerine kask takmaları konusunda uyarılarda bulunan trafik polisleri, evrakları tam olup seyir halinde kask takan sürücülere kurallara uydukları için teşekkür ettiler.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Ağaçlar Gelinliğe Büründü

Mersin'in Mut ilçesinde, hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesinden dolayı kayısı ağaçları erken çiçek açtı. Havaların güneşli ve ılık geçmesi...

Kapat