MUT’TA ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN İSMİ BULVARA VERİLDİ

Mersin’in Mut ilçesinde, MHP’nin Kurucu Genel Başkanı Alparslan Türkeş’in adı bir bulvara verildi.

Mut Belediye Meclisi nisan ayı olağan toplantısında 2015 yılı faaliyet raporunu görüştü. Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, faaliyet raporunun oybirliği ile kabul edilmesinden sonra yaptığı konuşmasında, “Biz mutlu büyük bir aileyiz. Belediyeyi baba ocağından sonra sığınabilecek ikinci adres yapma amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Birlikte yaşıyorsak birlikte yönetelim dedik ve yaptığımız hizmet adımlarını ‘ben yaptım oldu’dan ziyade birlikte karar alarak hayata geçirmenin davasını güttük” dedi.

Meclis katip üyeliği, komisyon ve encümen üyeliklerinin seçiminin yapıldığı oturumda
“Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu”, “Eğitim Komisyonu ve “Çevre-Sağlık Komisyonu” kurulması kararlaştırıldı.
İmar Komisyonu’na havale edilen dosyaların görüşülmesinin ardından Başkan Yılmaz, Mut Silifke Karayolu üzerinde adres belirleme ve şehircilik planlaması açısından bulvarın devamına isim verilmesi gerektiğini belirtti.

Belediye meclisi, halı sahanın bulunduğu bölgeden başlayarak Palantepe Çevre Yolu kavşağına kadar olan bölümdeki bulvara merhum Alparslan Türkeş’in isminin verilmesini teklifini kabul etti.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Okul Kantinlerinde Artık Bu Ürünler Yasak

MEB'ten okul kantinlerinde satışı yapılacak ürünler için yeni kriterler. Okullarda satışı yapılacak gıda ve içeceklerin kriterleri yeniden belirlendi. 2016-2017 eğitim-öğretim...

Kapat