Vahşete Sessiz Kalma Sende Yardımını Yolla

Mersin Mut Ülkü Ocakları Başkanlığı, Bayırbucak Türkmenleri için ‘Vahşete Sessiz Kalma Sende Yardımını Yolla’ adı altında yardım kampanyası başlattı.

Bayırbucak Türkmenlerinin zulüm altında yaşadığını ifade eden Mut Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Fatih Mehmet Serbes, “Suriye’de şuanda savaş ve iç çatışma var. Günlerdir Türkmen Dağı etrafında Bayırbucak Türkmenleri zulüm altında yaşıyor. Rusya, Suriye ve İran askeri birlikleri havadan, karadan ve denizden yaptıkları saldırılarla tek hedefleri olan Türkmen Dağı’nı düşürmek. Oradaki soydaşlarımızın neler çektiğini hepimiz yakından görüyoruz” dedi.

 

20151201AW591839_01

 

Bayurbucak Türkmenlerine başlattıkları yardım kampanyasına, Mut ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Serbes, “Oradaki insanlara ve özellikle çocuklara un, battaniye, giyim eşyası, ayakkabı ve gıda olarak 1 kamyon ve 2 transit dolusu yardımı topladık. Amacımız bu yardımları Hatay Yayladağ’a ulaştırmak” diye konuştu.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mut Hayvancılığı Gelecek Planları

Mut'ta hayvancılık sektörünün sorunları, çayır ve mera alanları, kesimhane, yeni hayvan pazarı ve önerileri kapsayan toplantı gerçekleşti. Toplantıya İlçe Kaymakamı...

Kapat