Mut, Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali’ne hazır

Mersin’in Mut ilçesinde, 55’incisi düzenlenecek olan Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali hazırlıkları tamamlandı.

İlki 1962 yılında yapılan ve bu yılda 55’incisi düzenlenecek olan Mut Karacaoğlan Kayısı Kültür ve Sanat Festivali, 25–26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festival etkinlikleri kapsamında, konserler, sergiler, sportif ve sanatsal etkinlikler düzenlenecek.

Festivale yurt dışı ve yurt içinden önemli konukları davet ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, 25 Mayıs Perşembe günü Karacaoğlan Çınaraltı Parkı’nda saat 14.00’de festival açılışının ardından, Mut Belediyesi Halk Oyunları ekibi gösterisi, kayısı yeme yarışması, Dilek Havuzu’na kayısı dökülmesi, sergi ve resim sergisi açılışları yapılacağını, akşam bölümünün birinci günü ise Musa Eroğlu Sevgi Parkı’nda, Ali Rıza Yılmaz, Güliz Ayla ve Mabel Matiz, ikinci gününde ise Savaş Korkmaz, Özgür Şahinsoy, Necdet Kaya ve Atiye’nin sahne alacağını söyledi.

20170504aw057444_01

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mut’ta Bayram Coşkusu

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mut Belediyesi işçileri, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü eğlence yaparak kutladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut...

Kapat