Mut Belediyesi’nde toplu sözleşme sevinci

Mut Belediyesi ile Hak İş’e bağlı Hizmet İş Sendikası arasında toplu sözleşme imzalandı.

Mut Belediyesi Nikah Salonunda gerçekleştirilen imza törenine, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, Hizmet-İş Şube Başkanı Mehmet Bayrakçı, Mut Belediye Baş Temsilcisi ve Belediye Mali İşler Müdürü Ahmet Can ve belediye işçileri katıldı.

48 kadrolu işçiye kapsayan toplu iş sözleşmesine göre ilk altı ayda işçi yevmiyeleri yüzde 3, yemek yüzde 66, sorumluluk yüzde 12, yakacak yüzde 14, giyecek yüzde 7-14, bayram yardımları yüzde 9-72, direksiyon yüzde 3 ve öğrenim yüzde 3 artırılacak. İkinci altı ayda ise yüzde 4 artı enflasyon farkı olarak ödenecek.
İmza töreninde konuşan Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, “Belediye hizmetlerinde her işçi ve memurun ayrı ayrı önemli yeri var. Yol yapan, temizlik yapan, ağaç diken alın teri döken, işini sorumlulukla yerine getiren her kişinin emeği kutsaldır. Çalışma arkadaşlarımın içinde mesai saati olmayan, gece yarısına kadar çalışan, hafta sonu, bayram tatili demeden çalışan arkadaşlarımız da var. Bu vesileyle işçilerimize, memurlarımıza, bütün çalışma arkadaşlarıma bir kez daha teşekkür ediyorum.” dedi.

Yılmaz, bu sebeple çalışanların hakkını ellerinden gelen azami ölçüde vermeye her zaman gayret ettiklerini söyledi.

20170213aw982647_01

20170213aw982647_02

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mut’un sorunları konuşuldu

Mersin'in Mut ilçesinde kaymakamlık tarafından düzenlenen toplantıda daire amirleri, sivil toplum kuruluşları ve mahalle muhtarları ilçenin sorunlarını konuştu, çözüm önerilerini...

Kapat