Kar ve Sis Hayatı Olumsuz Etkiledi

Mersin’in Mut ilçesini Karaman’a bağlayan Sertavul Geçidi’nde yoğun kar yağışı, tipi ve sis nedeniyle ulaşım güçlükle sağlanıyor.

Sertavul Geçidi’nde sabah saatlerinde başlayan kar, sis ve tipi nedeniyle sürücülerin geçişine kontrollü olarak izin veriliyor. Mut Bölge Trafik ekipleri, seyir halindeki araçları Alahan Mahallesi ve Sertavul Yaylası’nda durdurarak, sürücülere kar lastiği zincir takmaları uyarısında bulunuyor. Zincir takmayan araçların geçişine ise izin verilmiyor.

Kar yağışının bu şekilde devam etmesi durumunda akşam yolun trafiğe kapanma tehlikesi olacağından dolayı, Karayolları ekipleri, yoldaki kar ve buzlanmayı önlemek için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yoğun kar yağışı nedeniyle ilçeye bağlı Esen, Bozdoğan, Yalnızcabağ ve Çatakbağ Mahallelerinin yollarının kapandığı söyleyen Mersin Büyükşehir Mut Koordinasyon Başkanlığı Şube Müdürü Hüseyin Salgur, çalışmalar sonucunda mahallelerin yollarını ulaşıma açıldığını ve çalışmaların aralıksız devam edeceğini söyledi.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Zeytin Üreticiyi Güldürdü

Türkiye’de ilk zeytin hasadının gerçekleştirildiği Mersin’in Mut ilçesinde bu yıl 168 bin ton zeytin, 25 bin ton da zeytinyağı rekoltesi...

Kapat