İstiklal Marşının Kabulü Kutlandı

İstiklal Marşı’nın kabulünün 95’inci yıldönümü Mut’ta coşkuyla kutlandı.

Mut Halk Eğitim Merkezinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaokulu tarafından hazırlanan program büyük ilgi görürken programın sonunda öğrenciler tarafından seslendirilen İstiklal Marşı ayakta alkışlandı.

Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz’ün de katıldığı törene, Garnizon Komutanı Jandarma Teğmen Mustafa Korkmaz, Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, kamu ve kurum amirleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Kur’an – Kerim okundu, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı, slayt gösterileri sunuldu, öğrencilerin okuduğu şiirler, tiyatro gösterisi yapıldı. Daha sonra ilçede yapılan Mehmet Akif Ersoy’u Anma ve İstiklal Marşının kabulü ile ilgili yarışmada dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.

İstiklal Savaşı’nın asla unutulmaması gerektiğini belirten Mut Kaymakamı Mehmet Ali Akyüz, “Mehmet Akif Ersoy aralıksız süren bir mücadelenin ardından öyle bir şiir yazdı ki savaşlarda, yorgun düşmüş bir milleti ürpertti, titretti ve hatta yeniden ayağa kaldırdı” dedi.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Karaman Şehidini Ağırladı

Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Özel Harekat Polisi Hakan Yılmaz, Karaman’da binlerce...

Kapat