MUT BELEDİYESİ’NE 6 YENİ ARAÇ

Mersin’in Mut İlçe Belediyesi, araç filosuna Sıfır km olarak 6 yeni hizmet aracı kazandırdı.

Mut Belediye Başkanı Nebi Yılmaz, daire müdürleri, koordinasyon yetkilileri, basın mensupları ve vatandaşların katıldığı organizasyonda düzenlenen törenle belediyeye kazandırılan 6 aracı tanıttı.

Törende konuşan Başkan Nebi Yılmaz, Mersin Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle ilçeye 80 adet hizmet aracı tahsis edildiğini belirtti.

Yılmaz, şu sözleri kaydetti:

“Belediyemize 2015 yılı içinde tamamı kendi imkanlarımızla 6 yeni araç kazandırdık. 3 adet Mercedes-Benz kamyon 902 bin TL, 2 adet Erkunt Traktör 94 bin TL ve Ford Transit pikap 50 bin TL olmak üzere 1 milyon 46 bin TL’lik araçları Mut halkımızın hizmetinde kullanacağız. Traktörlerin ve pikabın parasını peşin ödedik. Kamyonlar kredili alındı ve düzenli olarak ödemeleri yapılıyor. Halkımıza hayırlı uğurlu olsun.”

İlçede eksikliğini yaşadıkları araç konusunda bilgi veren Başkan Yılmaz, çöp kamyonları konusunda ilgili bakanlığa müracaat ettiklerini ve cevap beklediklerini söyledi. Araçların tanıtım programında kurban kesildi ve dualar edildi. Başkan Yılmaz açıklamalardan sonra damperli kamyonun direksiyonuna geçti ilk sürüşü gerçekleştirdi.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
ZİHİNSEL ENGELLİ ÇOCUK 2 YILDIR KAYIP

Mersin'in Tarsus ilçesinde, zihinsel engelli 17 yaşındaki Yakup Barut'tan 2 yılı aşkın süredir haber alınamıyor. Yeşilevler Mahallesi'nde bisikleti ile dolaşmaya...

Kapat