Hiç İngilizce Lakapların Anlamını Merak Ettiniz Mi? konusarakogren.com

Hızla gelişen teknolojinin etkisiyle mesafe kavramı giderek azalmaktadır. Eskiden uzak görülen yerlerin giderek yakınlaşması farklı unsurlara sahip kişiler arasında etkileşim olmasını sağlamaktadır. Bu çerçevede en çok konuşulan dillerin başında İngilizce gelmektedir. Hemen hemen bütün ülke insanları tarafından bilinen bir dil olmasının yanında ortak dil olarak kabul görmüştür. Bu nedenle herkes tarafından bilinmesi önemli bir husustur. Gerek iş dünyası gerek sosyal hayat gerekse kişisel yaşam için olsun bilinmesi son derece önemlidir. Bununla birlikte öğrenilmesi de oldukça kolay dillerden bir tanesidir. İngilizce öğrenmek isteyen kişilerin ilk olarak sabır göstermesi gerekmektedir. Bilinmelidir ki ilk haftalarda öğrenme durumundaki ilerlemenin belirgin bir artış göstermeyeceği kesindir. Bu sebeple birçok kişi, pes diyerek öğrenmeyi bırakmaktadır. Ancak görülmektedir ki azimli olan ve ısrar eden kişilerin ilerleyerek rahatlıkla öğrenmektedir. Bu noktada İngilizce lakap dahi aldıkları görülmektedir. İngilizceyi iyi derecede konuşan kişilerin bunu iş hayatına yansıttıkları takdirde çok daha iyi ücretler aldıkları bilinmektedir. Bununla beraber birçok firmanın iş başvurusu yapan kişilerden istediği birinci öncelik de dil konusudur. Bu nedenle İngilizceye sahip kişinin iş bulması ve kariyerinde hızlı yükselmesi çok daha mümkündür.

İngilizce öğrenimi sırasında en çok karşılaşılan hususlardan bir tanesi de kalıplaşmış cümlelerdir. Ezberlenmesi gereken İngilizce cümle kalıpları bazı durumlarda insanları ümitsizliğe sevk edebilir hale gelir. Ancak bilinmelidir ki bu kalıpların öğrenilmesi birçok faydayı da beraberinde getirmektedir. Özellikle konuşma dili için çok faydalı olduğu söylenebilir. Bir kişi ile İngilizce konuşulması durumunda süreyi olabildiğince az tutmakta fayda vardır. Aksi bir durumda derdin anlatılması mümkün değildir. Bu gibi durumlarda cümle kurmak, söylenen cümleyi çevirip anlamaya çalışmak büyük zaman kayıplarını meydana getirmektedir. Bunun yerine ezberlenmiş cümle kalıplarının kullanılması çok daha sağlıklı olacaktır. Hızlı bir konuşma geçmesi aynı zamanda pratik yapmak içinde iyidir. Bu nedenle farklı farklı olmak kaydıyla birçok cümle kalıbının ezberlenmesi lazım olacaktır. Uygun yerlerde mutlaka akla gelecek ve bir faydası olacaktır. İngilizce bilmek sadece kişinin kendisi için değil çevresi için de büyük bir faydadır. Herhangi bir durumdan ötürü çevresine bu şekilde yardımcı olunması kişiyi de tatmin etmektedir. Özgüven konusunda önemli bir adım olmanın yanında çevresi tarafından da takdir edilen kişi konumuna gelinebilir. Bunların dışında giderek inanılmaz derecede büyüyen sanal ortam içinde İngilizce gereklidir. İnternet sitelerinin %55’i İngilizce dilinde hayatına devam etmektedir. Ayrıca birçok oyun, film ve eğlence buluşmaları da içinde yine İngilizcenin faydasının görüleceği yerlerdir. Evrensel bir dil olarak kabul görülen İngilizceye sadece bu yerlerde değil dünyanın herhangi bir yerinde dahi ihtiyaç duyulabilir. Özellikle iş seyahatleri ya da turistik geziler amacıyla gidilen yurtdışı maceralarında da lazım olduğu ortaya çıkmaktadır. Herhangi bir nedenden dolayı çok basit soruların dahi sorulamaması durumlarının yaşandığı görülmektedir. İngilizceyi bilen kişiler ise çok rahat gezip gelmektedir. Birçok kişi ile iletişime geçip arkadaşlık yapmaktadır. Yeni edinilen arkadaşlıklar sayesinde çok değişik kültürlerin tanınması sağlanabilir. İnsanın hayatına büyük bir zenginlik tek bir dil sayesinde girebilir. Ayrıca bazı durumlarda ise duygusal ilişkilerin başlamasına dahi bir dil vesile olabilir.

Faydasının sayılamayacak kadar çok olmasının yanında özel bir havasının da olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Birçok kişi sosyal medya üzerinden attığı mesajlarda İngilizce cümleler kullanmaktadır. Bunun en büyük nedeni evrensel bir dil olan İngilizcenin daha çok kişiye ulaşmasıdır. Bu yolla mesaj birçok kişi tarafından okunma imkânı elde eder. Bu nedenle atılan bu mesajların çok popüler olması sağlanmıştır. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-kisa-sozler/ sayfasında bunlardan bazıları görülebilir. Bu tip cümlelerin ortak dili yansıtmasından dolayı herkes tarafından çokça kullanıldığı söylenebilir. Ayrıca tanımadık insanlar ile aynı ortak paydada buluşmak bu sayede mümkün olmaktadır. Duyguların ortak yansıması olan bu İngilizce cümlelerin ifade ettikleri hislerde bu şekildedir. Aynı dili konuşmak sadece aynı dili konuşmak da değildir.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir