Doğal ve Ekonomik Zeytinyağı Kravga’da

Karamanlılar zeytinyağı almak için akın akın Kravga’ya geliyor.

Haftasonu hem gezip dolaşmak, hemde kışlık zeytin ve zeytinyağı almak için Mut’un Karaman sınırında bulunan Kravga (Göksu) Beldesine gelen çok sayıda Karamanlı zeytinyağlarını kaynağından alıyorlar.

Kravga’da bulunan Aydoğanlar Zeytinyağı İşletmesi yetkilisi Yusuf Aydoğan; “Karaman ve Mut bölgesinin zeytinlerinin işlendiği fabrikamız toptan ve perakende zeytinyağı satışıyla hizmet veriyor. Burada hem köylünün zeytinlerini işleyip zeytinyağı yapıyoruz hem de satış yapıyoruz. Doğal ve ekonomik zeytinyağı almak için uzak illerden bile gelen var. En çok Karaman, Ereğli ve Beyşehir’in yanısıra bir çok yerden de gelip insanlar zeytinyağlarını alıyorlar.” dedi.

Son zamanlarda piyasaya çok miktarda sahte zeytinyağı sürüldüğünü söyleyen Yusuf Aydoğan tüketicilerin dikkatli olması gerektiğini söyledi. Kravga’da tamamen doğal sızma zeytinyağı ürettiklerini vurgulayan Aydoğan piyasada bulunan değerinin çok altında satılan ucuz yağlara itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.

İrtibat Telefon:
Yusuf Aydoğan 0537 337 6959

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
8 Ev Soyan Hırsız Yakalandı

Mersin'in Mut ilçesinde, Mut, Anamur ve Aydıncık ilçelerinde çeşitli tarihlerde 8 evi soyan hırsızlar, polis tarafından yakalandı. Alınan bilgiye göre,...

Kapat