Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına kütüphane açıldı

Mersin Mut Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Temsilciliği tarafından, ilçeye bağlı Diştaş Mahallesinde açılan kütüphaneye Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun ismi verdi.

Diştaş Mahallesinde yapılan açılış programına Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Mut Ülkü Ocakları Başkanı Soner Kır, Ülkü Ocakları üyeleri, öğrenciler ve Mahalle halkı katıldı.

Kütüphanenin açılışında konuşan Mut Ülkü Ocakları Başkanı Soner Kır, “Bu kütüphanenin açılma amacının hem şehidimizin adını yaşatmak hem de kütüphaneden sebeplenecek yeni Fıratlar yetiştirmek” dedi.

Kır sözlerine şöyle devam etti;

”Bizler, okumanın ve bilimin ne kadar önemli olduğunun farkında ve bilincindeyiz. 5 aylık çalışma sonucu yaklaşık bin 200 kitabın bulunduğu bir kütüphane açtık. Bu mütevazi kütüphanemize Ülkücü Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun şehadetinin 2. Yıldönümünde şehidimizin ismini vermeyi kararlaştırdık.”

Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ise, “Ülkücü hareketin milletin bölünmez bütünlüğü, ezanların susmaması ve bayrağın dalgalanması konusunda nice şehitler verdi. Bu şehitlerden biride Fırat Yılmaz Çakıroğlu.

Kütüphanede yetişecek gençlerin Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği Cumhuriyet’e sahip çıkacaklar. Kütüphanenin açılışında emeği geçen Mut Ülkü Ocakları Başkanı Soner Kır ve yönetimi ile İrfan Ekinci hocama teşekkür ederim” diyerek sözlerini bitirdi.

Diştaş Mahalle muhtarı ve vatandaşlar da kendilerine kütüphane kazandırdıkları için Soner Kır, Mersin Ülkü Ocakları İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli ve yetkililerine teşekkür etti.

20170222aw990675_02

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Mut’ta market soyguncularından 1 kişi yakalandı

Mersin’in Mut ilçesinde, bir marketin demir penceresini kesip içeri girerek kasadaki bozuk paraları alan, pahalı ürünleri de çuvallara doldurup götüren...

Kapat