METAB’IN ÜYE SAYISI 40’A YÜKSELDİ

Mersin ve Çevresi Turizm Alanı Altyapı Hizmet Birliği’ne (METAB) 12 yeni ilçe belediyesi üye olurken, birliğin toplam üye sayısı 40’a yükseldi.

METAB Olağan Meclis Toplantısı, Birlik Başkanı ve Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz başkanlığında yapıldı. Mecliste, birliğe katılım talebinde bulunan belediyelerin üyelikleri, birlik tüzüğü değişikliği, 2016 yılı çalışma ve iş programı ile 2016 yılı gelir-gider bütçesi görüşüldü.

Mersin’in Aydıncık, Bozyazı, Çamlıyayla, Erdemli, Mut, Toroslar ve Yenişehir Belediyelerinin METAB üyeliklerinin kabul edildiği toplantıda, Mezitli Belediyesi hariç 7 ilçe belediyesinin de üyeliklerinin kabul edilmesi ile birliğe üye olan ilçe belediye sayısı 12 olurken, birliğin üye sayısı da 21’den 40’a yükseldi.

Birliğe yeni katılan üyeler dolayısıyla birlik tüzüğünde de değişiklik yapılarak meclis tarafından oy birliğiyle onaylandığı toplantıda, 2016 yılı gelir-gider bütçesi ile 2016 yılı çalışma ve iş programı da onaylandı. Toplantıda ayrıca, Turizm Birlikleri Çalıştayı’nın Mersin’de düzenlenmesi çalışma ve iş programına eklendi.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
KAMYON YAYAYA ÇARPTI: 1 ÖLÜ, 3 YARALI

Mersin’in Mut ilçesinde kamyonun çarptığı yaya hayatını kaybederken, kamyondaki 3 kişi de yaralandı. Edinilen bilgiye göre kaza, Karşıyaka mahallesi sebze...

Kapat