Mut’ta yayla evlerine hırsız dadandı

Mersin’in Mut ilçesinde ev ve iş yerlerini soyan hırsızlar şimdide yayla evlerine dadandı.

Yaylalarda kimsenin kalmamasını fırsat bilen hırsızlar yayla evlerini tek tek soymaya başladı. İlçeye bağlı Akgedik yaylasında onlarca ev hırsızlar tarafından adeta soyularak talan edildi.

Pencere ve kapı kilitlerini kırarak yayla evlerine giren hırsızların, evlerde buldukları para eder ne varsa çaldılar. Vatandaşlar, bugüne kadar böyle bir hırsızlık olayı yaşamadıklarını söyledi.

Evi soyulan Musa Gezer, “Havanın güzel olması sebebiyle eşimle birlikte Akgedik yaylasındaki evimizi ziyarete gittik. Evimizin kapı ve pencerelerinin kırılmış olduğunu görünce şaşkına döndük.

Evin içine girdiğimizde buzdolabı, çamaşır makinesi, televizyon gibi değerli eşyalarımız çalınmış olduğunu fark ettik. Komşuların evlerinde aynı şekilde soyulmuş şaşkına döndük” dedi.

Olayın Mut İlçe Jandarma Komutanlığına haber verilmesi üzerine, jandarma ekipleri soyulan evlerin tespitini yaparak hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

20170223aw992018_01

20170223aw992018_02

20170223aw992018_03

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu adına kütüphane açıldı

Mersin Mut Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Temsilciliği tarafından, ilçeye bağlı Diştaş Mahallesinde açılan kütüphaneye Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun...

Kapat