Mut Emniyet Müdürü’nden Uyarı!

Mut Emniyet Müdürü Murat Güney, yaz aylarının gelmesiyle birlikte hırsızlık olaylarına karşı vatandaşları uyardı.

Havaların ısınmasıyla birlikte açık bırakılan kapı ve pencerelerden dolayı meydana gelen hırsızlık olaylarının önlenmesi için güvenlik önlemlerini arttıran ilçe emniyet müdürlüğü vatandaşlara da uyarılarda bulundu.

Emniyet müdürlüğü birimlerinin, vatandaşların huzuru için yoğun bir çaba sarf ettiğini söyleyen Emniyet Müdürü Murat Güney, hırsızlık olaylarının yaşanmaması için, vatandaşların değerli eşyalarını açıkta bırakmaması, balkon ve pencerelerin kilitlerinin sağlam, özellikle birinci kat dairesi olanlar pencerelerin de demirli olmasına özen göstermeleri gerektiğini söyledi.

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte hırsızlık olaylarının en önemli sebeplerinden birisinin açık bırakılan kapı, pencereler ve sağlam olmayan kapı kilitleri olduğunu ifade eden Güney, “Vatandaşlarımız geceleri yatarken pencere ve kapılarını kilitlemeyi unutabiliyorlar bu da hırsızlara davetiye çıkarıyor. Evde olmadıkları zaman ışıkları açık bırakmaları caydırıcı olur. Pencereniz yüksekte ise yakınında tırmanılabilecek eşya bırakmayınız. Hırsızlar genellikle tedbirsiz yakalanan vatandaşları tercih ediyor. Kısa süreliğine de olsa evden ayrılmanız durumunda kapı ve pencerelerin kapatılması gerekiyor” dedi.

Murat Güney, vatandaşların olası bir olayla karşılaştıklarında duruma müdahale etmek yerine, öncelikle can güvenliklerini sağladıktan sonra zaman kaybetmeden 155 polisi aramaları gerektiğini kaydetti.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir