MAHSUR KALAN 2 GÜVENLİKÇİ KURTARILDI

Mersin’in Mut ilçesinde yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle görevli oldukları iş yerinde mahsur kalan 2 güvenlik görevlisi, Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Mut ilçesine bağlı Alaçam Mahallesi mevkisinde Mut Sanko Rüzgar Enerjisi Santrali’nde, yoğun kar yağışı ve tipi yüzünden 1 gündür haber alınamayan 2 güvenlikçi mahsur kaldı. Telefonla da ulaşım sağlanamayan güvenlikçiye, yakınları tarafından haber verilmesi sonucu Mersin Büyükşehir Belediyesi Mut karla mücadele ekiplerinin yaklaşık bir metreyi geçen kar içerisindeki yolun temizlenmesi sonucu ulaşıldı. Sağlık durumları iyi olan güvenlikçiler daha sonra şehir merkezine getirildi.

Kendilerini kurtaran belediye ekiplerine teşekkür eden güvenlik görevlileri, “Telefonlarımız dahi çalışmıyordu. Kar ve tipi yüzünden bina dışına bile çıkamadık. Zamanında gelen ekipler sayesinde kurtarıldık” dediler.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Bu balıklar tehlikeli mi?

  Balıkçılar avladıkları balıkları eve götürünce şok oldular. Karaman Ermenek barajında tuttukları balıkları evlerine götüren balıkçılar bir süre sonra balıklardaki...

Kapat