Karaman’a Şehit Ateşi Düştü

Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Özel Harekat Polisi Hakan Yılmaz’ın acı haberi Karaman’da yaşayan kız kardeşine ulaştı.

Asıl görev yeri Kayseri olan ve geçici görevle Şırnak’ın İdil ilçesine giden 2 çocuk babası Özel Harekat Polisi Hakan Yılmaz’ın (38) şehit haberi Karaman’da yaşayan kız kardeşi Hatice Yılmaz’a ulaştı. Karaman Valisi Murat Koca ve İl Emniyet Müdürü Mehmet Şahne, Hacı Celal Mahallesi 555 Sokaktaki eve gelerek sağlık görevlileri eşliğinde acı haberi verdiler. Haberin duyulmasının ardından eve Türk bayrakları asılırken, şehidin yakınları kız kardeşinin evine akın etti. Şehit Yılmaz’ın polis emeklisi babasının 5 yıl önce hayatını kaybettiği öğrenildi.

Şehit haberini veren Vali Murat Koca yaptığı açıklamada, “Kahraman bir evladımızı bugün kaybettik. Başımız sağ olsun. Cenazesi muhtemelen Karaman’da defnedilecek. Onun için hazırlık yapıyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Cenaze Namazı Karaman’da Kılınacak

Şırnak’ın İdil ilçesinde teröristlerle girdiği çatışmada ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit düşen Özel Harekat Polisi Hakan Yılmaz’ın cenazesi Aktekke Camide kılınacak.

İdil’de geçici görevde olan iki şehidinde asıl görev yeri Kayseri’de olduğu için cenazeleri önce Kayseri’ye gidecek. Kayseri’de yapılacak olan resmi törenin ardından şehit Hakan Yılmaz’ın cenazesi helikopterle Konya hava üssüne gelecek. Konya’dan askeri konvoyla Karaman’a gelecek olan cenaze önce Hacıcelal Mahallesi 555. sokaktaki kız kardeşinin evine gelecek.

Karaman’da cenaze namazı yarın Aktekke Meydanı’nda kılınarak, cenaze Karaman Polis Şehitliğinde toprağa verilecek.

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Facebook’ta Terör Propagandası Yaptı! Tutuklandı

Mersin’in Mut ilçesinde bir kişi, PKK/KCK-YPG terör örgütü propagandası yapmaktan dolayı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Alınan bilgiye göre, jandarma ekipleri, Mut...

Kapat