Hırsızlar güvenlik kamerasına takıldı

Mersin’in Mut ilçesinde bir marketin kilidini kırıp içeri giren hırsızlar, güvenlik kamerasına yakalandı. Kamera görüntülerini inceleyen polis ekipleri, hırsızların yakalanması için çalışma başlattı.

Olay, 19 Ekim 2016 Çarşamba gecesi ilçeye bağlı Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde Bayram Döşlü’ye ait bir markette meydana geldi. Sabah erken saatlerde ekmek servisi yapan araç şoförü, kapının açık olması üzerine market sahibini arayarak haber verdi. Market sahibi Döşlü, kamera görüntülerini inceleyerek hırsızların izini aradı. Kamera görüntülerine göre kilidi kırıp, kapıyı zorlayarak içeriye giren birisi maskeli, diğeri kapüşonlu 2 kişi, kasadaki bozuk paraları, çeşitli markalarda sigara, diş macunu ürünleri ve dolapta bulunan kese peynirini çuvallara doldurarak alıp kaçtı.

Gece saat 02.00 sıralarında soygunun gerçekleştiğini ifade eden market sahibi Bayram Döşlü, hırsızlık olayıyla ilgili şunları anlattı:

“Marketin arka tarafındaki kapı kilitlerini kesip kırmışlar. Ellerindeki levye demiri ile zorlamışlar. Asma kilidi keserek diğer iki anahtarı da zorlayarak açmışlar. Market içerisinde yaklaşık 1 saat içeride kalmışlar. Kamera kayıtlarında 2 kişi olduğu görünüyor. Marketimden yaklaşık olarak 300 kartonun üzerinde sigara, 250-300 lira bozuk para, diş macunları ve dolaptan kese peyniri almışlar. Toplam zararım yaklaşık 35 bin lira civarındadır. Hırsızların bir an önce yakalanmasını istiyorum.”

Olayın bildirilmesi üzerine harekete geçen polis ekipleri, hırsızlığın yaşandığı markette parmak izi çalışması yaparken, kamera kayıtlarını da incelemeye aldı. Polis, hırsızların yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

20161027AW884985_01 20161027AW884985_02 20161027AW884985_03

Yorumlar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
Anamur 3. Tarım ve Gıda Fuarı Başladı

Türkiye’nin en büyük ilçe fuarlarından biri olan ve yaklaşık 30 bin civarında ziyaretçi ağırlayan Anamur Tarım ve Gıda Fuarı, Tahsin...

Kapat